Teknoloji

Togg için büyük heyecan! Kura yarın çekilecek

Yerli otomobil Togg’un ön sipariş süreci 27 Mart Pazartesi günü saat 22:00’de sona erdi. Yerli otomobili almaya öncelik verenler kura yöntemiyle belirlenecek. Yoğun ilgi nedeniyle teslim edilecek araç sayısının artırılmasına karar verildi (10 binden 20 bine çıkarıldı) ve çekiliş tarihi 1 gün uzatıldı. Başvuru sürecinin ardından TOGG çekiliş sonuçları için geri sayım başladı. Peki TOGG çekilişi ne zaman ve nasıl yapılacak?

Türkiye’nin yerli elektrikli aracı TOGG ön sipariş başvuruları 16-27 Mart tarihlerinde alındı. Ön ödeme ücretini belirtilen tarih aralığında yatıran vatandaşların ön siparişleri kabul edilecek ve çekilişe katılmaya hak kazanacaktır.

TOGG ÇİZİM ZAMANI NE ZAMAN?

Togg’un resmi Twitter sayfasından yapılan bilgiye göre çekiliş 29 Mart’ta yapılacak. Ön sipariş sahipleri noter huzurunda yapılacak dijital çekiliş sistemi ile belirlenecek. Çekilişe katılacak kullanıcıların sıralı listesi Togg tarafından çekilişten önce yayınlanacaktır.

Teslimat tarihi belirlenirken seçilen versiyonun yaklaşık teslimat döngüsü ve kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacaktır.

TESLİMAT NE ZAMAN?

2022 yılında seri üretime başlayan Togg’un ilk teslimatları ise nisan ayında yapılacak. Bu atılım, Türk otomotiv branşı için yeni bir dönemin başlangıcı olarak görülüyor.

SİPARİŞ HAKKI OLMAYANLARIN BAŞVURU ÜCRETLERİ İADESİ YAPILACAKTIR

Ön sipariş devri sonunda, noter huzurunda yapılacak kura ile siparişin kazananları, teslimat önceliği ile birlikte belirlenecektir. Teslimat tarihi belirlenirken seçilen versiyonun yaklaşık teslimat döngüsü ve kullanıcının çekiliş sıralamasındaki yeri dikkate alınacaktır. Çekilişte sipariş almaya hak kazanamayan kullanıcıların ön ödeme ücretleri, bankalarına bağlı olarak en geç 14 gün içinde kullanıcıların Trumore e-Cüzdanlarına otomatik olarak iade edilecektir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu